O nás

- plávanie, kurz plávania, pre deti aj dospelých, Banská Bystrica, individuálne lekcie, skupinové lekcie.

Plávanie SVK ponúka deťom od 5 rokov organizované plávanie s vyštudovanými a skúsenými trénermi a trénerkami. Spoločne sa snažíme o príjemnú a priateľskú atmosféru plnú zábavy, milých okamihov a potešenia z novo naučených pohybov a spoločne stráveného času. Hodiny plávania realizujeme v Mestskej krytej plavárni Štiavničky, kde 1 lekcia zahŕňa 60 min. plávania + čas na prezliekanie a sušenie. Medzi výhody plávania u nás patrí skúsený kolektív trénerov, profesionálny prístup, možnosť využitia v rámci vstupu welnes bazén, saunu a tobogán, možnosť zvolenia si termínu a času lekcií, ktorý môžete kedykoľvek zmeniť, možnosť dohody pri prípadnej chorobe, rôzne akcie a darčeky od nás pre Vás a Vaše deti!!!

Prečo plávať?
Plávanie je ideálna pohybová aktivita, ktorou možno kompenzovať nie len pracovné vyťaženie, pričom má osobitný význam pre harmonický a správny vývoj detí. Plávanie je vhodné už od veku 4 mesiacom, pričom vo veku 5 rokov sa u detí vytvára optimálna možnosť na naučenie a osvojenie prvých plaveckých pohybov. Plávanie pozitívne pôsobí na srdcovo-cievny, nervový, dýchací i svalový systém. Metodika je postavená na rešpektovaní zásad, princípov a metód výučby plávania, s využitím hier zameraných na oboznámenie sa s vodným prostredím, na nácvik dýchania, splývania a orientácie vo vodnom prostredí. Hlavným cieľom je správne naučiť a zdokonaliť plavecké zručnosti a techniku jednotlivých plaveckých spôsobov, ako i odstrániť strach z vody prostredníctvom zábavných hier a cvičení s využitím širokého spektra plaveckých pomôcok.


Vieme sa Vám prispôsobiť...
Kurzy plávania realizujeme od pondelku do piatku, podľa dohody aj počas soboty a nedele, 10 mesiacov v roku + počas letných prázdnin podľa aktuálnej ponuky a dohody.
Ponúkame aj plávanie pre menšie skupiny detí a pre dospelých, kde sa vieme prispôsobiť Vášmu času i potrebám.

 

S kým spolupracujeme?
Spolupracujeme so Slovenskou asociáciou kondičných trénerov, vďaka ktorej môžeme hodiny plávania realizovať za profesionálnych podmienok. Taktiež spolupracujeme s odborníkmi zaoberajúcimi sa fyziológiou ľudského tela, fyzioterapiou, správnou životosprávou, tvorbou kondičných programov, využívaním zážitkového učenia či psychológie z Katedry telesnej výchovy a športu, Filozofickej fakulty, Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.